Özgürlüğün diğer adıdır Türklük. Ne dağlar, ne azgın sular ne de emperyalist güçler esir edebilmiş Türkleri. Vatan için, Bayrak için, Kur’an için ve en önemlisi İstiklal için kanımızın son damlasına kadar savaşır; destanlar yazar Türkler. Aynı zamanda haksızlık karşısında da dimdik durabilen, adaletli ve demokratik bir milletir Türkler. Bu nedenle, Mustafa Kemal 23 Nisan 1920’de, yeni devletimizin temellerini atan ve egemenliği millete veren Türkiye Büyük Millet Meclisini kurdu.
Büyük önder Atatürk’ün düşüncesinde çocuklar, milletin geleceğidir. Onlara duyduğu sarsılmaz güvenin ve büyük sevginin ifadesi olarak, millî bayramımız olan 23 Nisanları çocuklara armağan etmiştir. Tarihimizin gurur dolu sayfalarının yeni nesillerce öğrenilmesi ve Türk Devletinin devamını emanet edeceğimiz yeni Cumhuriyet bekçilerinin bu bilinçle yetişmesi amacıyla 23 Nisanlar, önemli birer vesiledir.
Çocuklarımızın özgürce koşup, oynayabildiği, sesleri ile sokaklarımızı şenlendirdiği bir bayram olması dileğiyle, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor; Ulu Önder Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi bir kez daha saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz.

Paylaş