TEŞEKKÜRLER

Şubemize bağlı Balâ, Çankaya, Elmadağ, Gölbaşı, Kalecik ve Mamak ilçelerinde sendikalı çalışan sayıları belirlenmiştir. Geçtiğimiz süreç içerisinde tartışmalara konu olan Balâ ilçesinde Eğitim çalışanları Türk Eğitim-Sen yetkili kılmıştır. Bu yetki, şubemizin uhdesinde bulunan diğer ilçelerde önümüzdeki dönem yetkili sendika olacağınızın işaret fişeğidir. İlçelerimizin tamamında Türk Eğitim-Sen üye sayısını artırırken malum sendikanın üye sayısındaki düşüş bu iddiamızı güçlendirmektedir. Şube olarak en büyük gücümüz 984 erkek üyeye karşılık 1433 KADIN ÜYELERDİR: Bu anlamda Kadın üyelerimizi, iş yeri temsilcilerimizi ve şube KADIN KOMİSYON üyelerimizi ne kadar övsek, özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etsek azdır! Kadın üyelerimizin azmi ve çalışmaları önümüzdeki süreçte sendikamızın daha da büyüceğine olan inancımızı artırmaktadır.

Pandemi sürecinin başlangıcına kadar olan zaman dilimindeki üye artışımız göz önünde bulunduracak olursak; yeterli olmamakla beraber her ilçemizdeki üye artışı Türk Eğitim-Sen’in Eğitim çalışanları nezdindeki umut ve güven kapısı olarak görüldüğü aşikârdır.

Sendikamızın daha da güçlenmesi Eğitim Çalışanlarının yarınlarına olan güveni tesis  etmek için emek harcayan, ter döken adsız kahramanlarımıza, iş yeri temsilcilerimize, İlçe Temsilcilerimize ve Yöneticilerimize, Şube Kadın Komisyonları Yöneticilerimize, Şube Yönetim Kurulu Üyelerimize, Şube çalışmalarımıza maddi manevi her türlü katkıyı sunan Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Sayın Talip GEYLAN ve Genel Merkez Yöneticilerimize bu vesile ile teşekkür ediyor, en kalbi sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

Ertekin ENGİN
Şube Başkanı

Paylaş