Türk Eğitim-Sen Bursa 3 No’lu Şube 1. Olağan Genel Kurul Toplantısını gerçekleştirdi. Kongre, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Kongereye Genel Sekreter Musa Akkaş, Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yaşar Şahindoğan, Türk Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Köse, Türkiye Kamu-Sen Bursa İl Temsilcisi İbrahim Bulut, Türk Eğitim-Sen Bursa 2 No’lu Şube Başkanı Fatih Gümüş, Yalova Şube Başkanı Mustafa Deviren, Türkav Bursa Şube Başkanı Muammer Kurnaz, Türk Sağlık-Sen Bursa Şube Başkanı Sabit Karabayır, Bursa Ülkü Ocakları Başkanı Cahit Özdemir, ilçe ve iş yeri temsilcileri katıldı.

Genel Sekreter Musa Akkaş’ın divan kurulu başkanı olarak yönettiği ve Teskilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yaşar Şahindoğan’ın teşkilat çalışmalarını yürüttüğü kongrede delegenin oyu ile  Bursa 3 No’lu Şube Başkanı Ömer Işıkoğlu, Şube Yönetimine ise Ali Sami Dinçer, Muhammet Sarı, Selahattin Doğan, Nadir Kızılay, Aşur Karayel ve Türk Gülşah Sol seçildi.

Genel Sekreter Musa Akkaş kongrede yaptığı konuşmada; “Bursa Türk Eğitim Sen 3 no’lu şubemizin 1.olağan kongresini, görkemli bir törenle gerçekleştirdik.Altuğ Meşe yönetimindeki yönetimimiz zor zamanda görevi üstlenerek Türk Eğitim Sen sancağını dalgalandırarak bugünlere taşıdılar. Hepsinden Allah razı olsun.Zorunlu organlara seçilen arkadaşlarımıza hayırlı olsun diyorum.Bursa ilimizde Türkiye Kamu Sen’e bağlı sendikalarımızla birlikte çok başarılı çalışmalar yapacaklarına yürekten inanıyorum.Bursa’da yetki Türkiye Kamu Sen’in olacaktır.” dedi.

Akkaş, “Her konuda lider olan sendikamız adalet ve demokrasi anlayışı ile bir kez daha örnek olmuştur. Her zaman adam gibi sendikacılık yaptık. Türk Eğitim-Sen, Türkiye’nin sendikası olarak gönüllerde yer etmiştir. Sevenler imrenerek bakıyorlar, sevmeyenler de takdir ederek bakıyorlar. Eğitim çalışanları şundan emin olsun ki; eğitim ve eğitim çalışanlarını ilgilendiren her gelişmede Türk Eğitim-Sen, sendikacılığın gerekliliği doğrultusunda müdahil olacaktır.” diye konuştu.

Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yaşar Şahindoğan ise yaptığı konuşmada: “Bursa 3 No’lu Şubemizin 1. Olağan Genel Kurulunu coşku içinde gerçekleştirdik. Yeni yönetim kurulunu oluşturan ve sandıktan güven ve teveccühle çıkan yeni yönetimi tebrik ediyor, çıktıkları onurlu ve meşakkatli yolda başarılar diliyorum. Allah utandırmasın.Hayırlara vesile olsun.” dedi.

Şahindoğan; “Türk Eğitim-Sen yekvücut bir sendikadır. Sendikamız  her zaman eğitim ve eğitim çalışanlarının yanında olacaktır. Türk Eğitim-Sen,  eğitim çalışanlarının ekonomik, özlük ve sosyal hakları için mücadele eden tek sendikadır. ” diye konuştu.

haber linki

 

Paylaş