Tes Ankara 3 No’lu Şube Yönetimi olarak; Yönetim Kurulu Başkanı Sn.Ertekin ENGİN başkanlığında ilçe temsilciliği yönetimleri ile istişare toplantımızı 10 Kasım pazar günü gerçekleştirdik.

2019 yılı Eğitim Öğretim yılı başından itibaren yapılan çalışmaların ve faaliyetlerin değerlendirildiği toplantıya,Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e saygı duruşu ile başladı.
Başkan Ertekin ENGİN açılış konuşması “Türkiye Cumhuriyeti ve Devletinin banisi Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ü Saygı Minnet ve Özlemle yad ediyor,seksen birinci ölüm yıl dönümünde,aziz ruhları önünde tazimle eğiliyorum.

Kendisini görmeye tanımaya imkanımız olmadığı halde, miras bıraktığı Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kuruluş umdelerinin yaşatılması, Lider Ülke hedefine ulaşması noktasında göstereceğimiz gayret O’na olan vefa borcumuzu ancak karşılayacaktır.

15 Temmuzda da görüldüğü üzere Milli ve yerli olma hassasiyetleri en üst seviyede olan, bunu sadece üyeleri değil millet tarafından da tasdik edilen Türkiye Kamu-sen ‘e bağlı Türk Eğitim Sendikası bu şiarla bu yolda çalışmalarını sürdürmeye adeta ant içmiş,inanmış eğitim çalışanlarının yer aldığı güçlü bir kuruluştur. Meşrutiyetini yasalardan,gücünü eğitim çalışanlarından alan,Türk Eğitim Sen, Mustafa Kemal Atatürk’ün her alanda lider olarak inşa etmeye çalışmış olduğu Türkiye Cumhuriyeti Devlet’ini nefesinin terinin gerektiğinde kanının son damlasına kadar savunmaya and içmiş milliyetperver kadrolardan oluşmaktadır.

Milli ve Yerli kuruluş olan Türk Eğitim Sen’in yetkili sendika olması, gönüllerde taht kurması için bütün teşkilatımızın birimleriyle hiç yılmadan ,asla yeise düşmeden,umutsuzluğa kapılmadan, bundan sonra çalışmalarımızı daha büyük bir şevkle gerçekleştireceğimizi beyan ediyor,bu azim ve bu kararlılıkla bizi yalnız bırakmayan,en başta üyelerimize, iş yeri temsilcilerimize, ilçe temsilcilerimize, şube yönetimimize teşekkür ediyor,hepinize saygılar sunuyorum

İlçe Yönetimlerinin ve Kadın Kollarımızın üye çalışmaları,iş yeri ziyaretleri değerlendirildi. Yapılmış olan çalışmaların son dönemde artan üye sayımız ile meyvelerini verdiğinin vurgulandığı toplantıda, her geçen gün sendikamızın üye sayının artış gösterdiği bu konuda yetkili ve etkili sendika anlayışı ile hareket edildiği çalışmaların planlandığı gibi sürdürülmesi gerektiği görülen aksaklıkların neler olduğu gibi konular görüşüldü.

Önümüzdeki süreçte yapılacak faaliyetler ortak kararla planladı.Yönetim Kurulu Başkanımız Ertekin ENGİN’inin faaliyet ve çalışmalarından dolayı katılımcılara teşekkür ederek toplantı sonlandırıldı.