Tes Ankara 3 No’lu Şube, 21 Mart münasebetiyle Nevruz Kutlama Programı gerçekleştirdi. Kutlamaya; Şube Yönetim Kurulu, İlçe Temsilcilerimiz, Kadın Komisyonu ve üyelerimiz yoğun ilgi gösterdi.
Kutlamaya; TES Genel Başkanı Talip GEYLAN, TES Genel Başkan Yardımcıları Musa AKKAŞ, Cengiz KOCAKAPLAN, Selahattin DOLĞUN; Türkav Genel Başkanı Ebubekir KORKMAZ ve Yönetim Kurulu; İlksan Genel Başkanı Tuncer YILMAZ; MEB Daire Başkanları Asaf Murat KARAPINAR ve Ercan ALPAY; MEB Maarif Müfettişi Ahmet ÇALIŞKAN; İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hüseyin Ünlü; Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özel; Çankaya İlçe MEM Şube Müdürleri Yaşar TÜRK ve Şerafettin DELİALİOĞLU; Elmadağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytaç ÖZEL; Mamak İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Osman KANCA; TES Ankara Şube Başkanları ve Yönetim Kurulları iştirak etti.
Program, Şube Başkanımız Ertekin ENGİN’in açılış konuşmasıyla başladı. Ayrıca; İlksan Başkanı Tuncer YILMAZ; Türkav Başkanı Ebubekir Korkmaz ve TES Genel Başkanı Talip GEYLAN; Nevruz ve gündeme dair konuşmalar yaptı.
Konuşmaların ardından TES Genel Başkanı Talip GEYLAN, emekliye ayrılan Şube Yönetim Kurulu üyelerimiz Metin GÖK ve Kemal AÇIKBAŞGİL ile hayatını kaybeden üyelerimiz Tahsin YALIM; Mustafa YALIM; İzzet ALTINTOP ve Ahmet DAL’ın yakınlarına plaket verdi.
Program folklor ekibinin sunduğu Kafkas Hal Dansları gösterisi ve müzikle devam etti. Danslara, şarkılara ve müziklere bayraklarıyla iştirak eden davetliler Nevruz Bayramını coşkuyla kutladı.