Mayıs ayı aidat kesintileri itibariyle sendikaların üye sayıları tespit edildi.
Türk Eğitim-Sen, MEB, üniversiteler ve KYK’da 207.500 üye sayısıyla Eğitim, Öğretim ve Bilim Hizmetleri Kolunda etkili sendikacılığın adresi olmaya devam ediyor.
Bu takdire şayan başarının gerçek sahipleri, iş yeri temsilcisinden şube yöneticisine kadar Türk Eğitim-Sen’in haklı ve şerefli mücadelesine ihlasla omuz veren emektarlarımızdır.
Rabbim her birinden ayrı ayrı razı olsun.
Türk Eğitim-Sen Genel Merkezi olarak; gecesini gündüzüne katan, her türlü engeli sarsılmaz inanç ve azimleriyle param parça eden, tehdit etmeden ya da gayri ahlaki teklifte bulunmadan sadece ama sadece adam gibi sendikacılık yaparak 207.500 eğitim çalışanını bize yol arkadaşı yapan teşkilatımızla gurur duyuyoruz.
Eğitim çalışanlarının göz bebeği, Türk memur sendikacılığının kutup yıldızı Türk Eğitim-Sen istikrarlı büyümesiyle emin adımlarla yolculuğunu sürdürüyor.
Biz büyüyoruz.., inançla, ihlasla, gayretle istikrarlı şekilde büyüyoruz.
Biz, hormonla şişmiyoruz!
Çeşitli kisveler altında kamu kurumlarını işgal ederek, kamu yöneticilerini esir alarak, her türlü ahlaki ve insani değeri un ufak ederek, şımarık mirasyediler gibi Devlet imkanlarını har vurup harman savurur şekilde kullanarak şişmiyoruz!
Biz, bırakın fırtınalara karşı durmayı, meltem esintileriyle bile darmadağın olan ve şirazesi kayanlardan değiliz.
Sırtını ağa babalara dayayarak sözde sendikacılık yapanlardan, siyasetin ya da bürokrasinin gücüyle yol alanlardan hiç değiliz!
Biz, gücünü yalnızca eğitim çalışanlarından alan ve bu gücü sadece eğitim çalışanları için seferber eden gerçek bir sendika; her durum ve koşulda, hiçbir denge hesabı gütmeden milletinin yanında saf tutan milli bir sivil toplum kuruluşuyuz.
Ne mutlu bize ki, böylesine ulvi bir yolculuğun müdavimleriyiz!
Ne mutlu bize ki, böylesi ahlaki ve onurlu bir ailenin parçasıyız!
Bize bu onur ve gururu yaşatan iş yeri temsilcilerimize, ilçe ve şube yönetim kurulu üyelerimize ve tüm üyelerimize şükranlarımı sunuyorum.
Var olsunlar.
Eğitim çalışanları rahat olsun; Türk Eğitim-Sen varsa umut vardır.

 

Paylaş