Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Türk Eğitim-Sen’in 27’inci kuruluş yıl dönümü dolayısıyla bir açıklama yaptı. Türk Eğitim-Sen’in kuruluşunun 27’inci yılını büyük bir mutluluk ve şerefle kutladıklarını belirten Geylan, “Türk Eğitim-Sen, memleket sevdasını ekmek kavgasının önüne koymuş bir sendikadır. Bu noktada duruşu, ilkeleri,icraatları ile her daim önder ve örnek olan Türk Eğitim-Sen’in 27’inci kuruluş yıl dönümü kutlu olsun” dedi.
Türk Eğitim-Sen’in gücüne güç katan 207 bin 500 fikri, vicdanı, irfanı hür neferine de teşekkürlerini ileten Geylan şunları kaydetti: “Üyelerimizden aldığımız güç ile sorumluluklarımızı en iyi şekilde yerine getiriyoruz. Hiçbir zaman makam, mevki peşinde olmadık. Kimsenin önünde el pençe divan durmadık. Denge hesabı gütmeden, ‘Haksızlıklar karşısında susan dilsiz şeytandır’ diyerek, eğitim çalışanlarının hak ve kazanımlarını korumak için mücadele ettik, çalışma barışını önceledik, tehditlere, şantajlara asla boğun eğmedik. Yolumuzu inandığımız ilkeler ve eğitim çalışanlarının talepleri belirledi. Kamu alanını işgal etmiş, sömürmüş, posasını çıkarmış çeteler gibi hareket etmedik. Siyasi konjonktür nedeniyle yaşadığımız olumsuzluklara, baskılara rağmen istikrarlı bir şekilde büyümeye devam ettik. Eğitim çalışanlarının her sorununu gündeme taşıdık, hiçbir konuyu es geçmedik, demokratik eylemlerimizle muhataplarımıza taleplerimizi ilettik, hukuk yolunu kullanarak olumsuz icraatları yargıya taşıdık. Her biri bizim için çok kıymetli üyelerimizin başını hiç ama hiç yere eğdirmedik.
Vatan, millet söz konusu ise gerisi teferruattır dedik; amasız, fakatsız ve koşulsuz şekilde devletimizin ve milletimizin yanında saf tuttuk, Varlığımızı Türk varlığına armağan ettik. Milli bilincimizi her zaman uyanık tuttuk, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin gücüne inandık, rengi ne olursa olsun devletimizin bekasına kast eden oluşumların uzantılarını ve bölücü aymazları aramızda barındırmadık.
27 yıl önceki mücadele azmimiz hala ilk günkü gibi sürmektedir. Kararlıyız, inançlıyız, cesuruz. Türlü imkansızlıklarla kurduğumuz sendikamızı daha da yükselterek, büyüterek bugünlere getirmiş olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.
Amacımız; şahsiyetimizle, dik duruşumuzla,  hak ve adalete inancımızla gelecek nesillere güzel bir miras bırakmaktır. Tesadüflerin değil, inanç ve ilkelerin ışığında bir araya gelenlerin oluşturduğu Türk Eğitim-Sen şaşmadan, sağa sola sapmadan, eğilip bükülmeden yoluna devam edecektir.
Bu minvalde kuruluşumuzdan yani 1992 yılından bu yana sendikamızı bir bebek gibi büyüten, gözünden sakınan, bugünlere getiren, marka bir kuruluş olmamızı sağlayan tüm yöneticilerimize, sendikamıza üye olarak bizleri şereflendiren üyelerimize ve sendikamızın her bir yapı taşında emeği olan herkese sonsuz teşekkür ediyor, ahirete intikal etmiş tüm emektarlarımızı minnet ve rahmetle anıyoruz. Ruhları şad olsun. Üyelerimiz emin olsun ki; onlardan aldığımız güç, bizleri daha da ileriye taşıyacaktır. Eğitim çalışanları emin olsun ki; Türk Eğitim-Sen varsa umut vardır.”

 

Paylaş