Son günlerde yine Fetö tartışmaları gündem olmaya devam ediyor.  Fetönün örgütlendiği 8 ayaktan biri olan ‘Eğitim’ alanında da gerekli mücadelenin yapılıpyapılmadığı tartışılmaya başlandı. Türk Eğitim Sen Ankara 3 Nolu Şube Başkanı Ertekin ENGİN, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada; Milli Eğitim Bakanlığı Merkez ve Taşra teşkilatlarında Fetö ile geçmiş hatırası olanların varlığının gelecek için büyük bir tehlike olarak gösterdi.
İşte o açıklama:
UYUMUYOR, UYUTUYORLAR!
“15 Temmuz öncesi görev yapan o meşhur derneklerin faaliyetlerine izin veren, iştirak eden ve oralarda boy göstermek için yarışa giren Milli Eğitim Merkez ve Taşra İdaresinden sorumlu kaç kişi sorguya tabi tutulmuştur?
Biz biliyoruz!
Milli Eğitim’de bu soruşturmalarda sadece Öğretmenlere güç yetirilmiştir. Oysa o gün de Öğretmenler İdare tarafından bu tür sözde STK’lara ve onların organizasyonlarına üstten alta idarecilerin teşvik ve yönlendirmesi ile katılım sağlıyorlardı. Tabii bu organizasyonlarda Malum Sen yöneticilerinin de rollerini unutmadık.
Bu işe bulaşmış tepede sorumluluk sahibi olanların üzerine gidilmediği müddetçe ne fetö ile mücadele edilmiş olacak, ne de fetö benzeri yapı kurmakta ısrarcı çeteler yok edilebilecektir!
Uzak tarihi geçtim, yakın tarihten bile ders alamayanlar geleceğimize güvenle bakmamızın önüne geçmektedirler.
Mevcut Milli Eğitim Bakanlığı Merkez ve Taşra Yöneticileri içerisinde fetö ile geçmiş hatırası bulunanların varlığı gelecek için en büyük tehlikedir!
O dönem ataması yapılan İl, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve bu atamaların altında imzası olanları iyice bi araştırın. İkaz ediyorum; keselerini doldurmakla ve yeni siyasi gelişmeleri büyük bir iştah , bir o kadar sinsilikle bekliyorlar; halâ varlar ve aslında uyumuyor, uyutuyorlar!
Ertekin ENGİN
TES Ankara 3 Nolu Şube Başkanı.”

Paylaş