Türk Eğitim Sen Ankara 3 No’lu Şube olarak 03 MART 2019 Pazar günü; “YÜZ AKI DÜNÜMÜZLE, ONURLU YARINLARA!” temasıyla, “Genişletilmiş İstişare Kurulu Toplantısını” yoğun bir katılımla; büyük bir heyecan ve coşkuyla gerçekleştirdi. Şubemize bağlı tüm İlçe Yönetimlerimizin, Şube Kadın Komisyonu, Şube Sosyal Medya ve İletişim Komisyonlarının yanı sıra; Şube Zorunlu Organ Üyelerinin (Yönetim, Denetleme, Disiplin) hazır bulunduğu toplantıya; İLKSAN Başkanı Sayın Tuncer YILMAZ; Türk Eğitim Sen Genel Başkan Yardımcılarımız Sayın Mehmet Yaşar ŞAHİNDOĞAN ve Sayın Cengiz KOCAKAPLAN da  konuşmacı olarak iştirak etmişlerdir. Toplantı Şube Başkan Yardımcımız Cesur ALTINTAŞ yönetiminde yapılmıştır.

İLKSAN Genel Başkanı Sayın Tuncer YILMAZ, yaptığı konuşmada; İLKSAN’ın gerekliliğini ve önemini vurgulayarak desteklerinden dolayı sendikamıza teşekkür etti.

Genel Başkan Yardımcımız Sayın Cengiz KOCAKAPLAN; konuşmasında, Türk Eğitim Sen’in yetkili olduğu dönem ile mevcut dönem yetkili sendikayı karşılaştırarak değerlendirmelerde bulundu. Özellikle maaş artışlarındaki kazanımlarımıza vurgu yapan Sayın KOCAKAPLAN; Türk Eğitim Sen’in, yetkili olduğu dönemin daha iyi anlatıldığında,  tekrar yetkili sendika olacağına inancını ifade etti. Sayın KOCAKAPLAN; 2018 yılında Ankara ilinde, 3 No’lu Şubenin üye sayısını düşürmeyen hatta arttıran tek şube olduğunu da belirtti.

Genel Başkan Yardımcımız Sayın Mehmet Yaşar ŞAHİNDOĞAN; Görevde Yükselme Sınavına dikkat çektiği konuşmasında; İdarecilik atamalarında Liyakatin, Hakkaniyetin ve Adaletin önemini, bunlar için yapılan mücadelemizi dile getirdi. Yıllarca mülakat ile yapılan atamaların yeniden sınavla yapılacak olmasının umut verici olduğunu belirtti.

Şube Başkanımız Sayın Ertekin ENGİN; şubemizin üye sayılarına vurgu yaptı ve İlçe bazında üye sayılarındaki artışı değerlendirdi. Başkan Ertekin Engin; 2018 Mayıs ayından 2019 Mart ayına kadarki sürede üye sayısındaki artışın memnuniyet verici olduğunu söyledi. Şube İstatistiklerine de değinen Başkan ENGİN; konuşmalarını; “Ankara 3 No’lu Şubenin daha yukarılarda olması gerekir. Bunu başarabilecek gücümüz, yeteneğimiz , azmimiz var. Bu konuda tüm İlçe Yönetimlerime, Şubemizin uhdesinde bulunan Komisyonlarımıza ve  İşyeri Temsilcilcilerimize olan inancım tamdır.” diyerek sonlandırmıştır.

Daha sonra söz alan GİK üyeleri Genel Merkez Yöneticilerimizle soru cevap şeklinde istişare etmişlerdir.


 

Paylaş